SIKCA SORULAN SORULAR

1- Büronuza nasıl ulaşabilirim?

Hukuk büromuz A.B.D.nin Illinois Eyaletine bağli Chicago şehrinde faaliyet göstermektedir. Büromuza bizzat gelerek veya iletişim bilgileri bölümünde yer alan telefon, faks, e-mail ve sosyal medya hesaplari üzerinden  ulaşabilirsiniz.

 

2- Büronuzun çalışma gün ve saatleri nelerdir?

Hukuk büromuz hafta içi hergün (Pazartesi-Cuma) 09:00 ila 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

3- Telefonda bilgi alabilmem mümkün müdür ?

Telefon ile bilgi alabilmeniz icin büromuzdaki iş yoğunluğu sebebiyle öncelikli olarak randevu almanız gerekmektedir. Telefonda verilen danışmanlık hizmetleri için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Acele ve Tutuklu İşler'e öncelik tanınmaktadırç

 

4- Türkiyede ikamet ediyorum. Büronuza nasıl vekalet verebilirim ?

Hukuk büromuza vekalet verme islemi gayet basittir. Tarafınıza büromuz ile aranızdaki temsil ilişkisini gösteren vekaletname örnegi e-mail aracılığıyla gönderilecektir. Bu belgeyi usulüne uygun olarak  imzalamanız bize göndermeniz yeterlidir.

 

5- Türk ve Amerikan hukukunun birlikte uygulanması gereken durumlarda nasıl bir yöntem izlenmektedir?

Amerika Birlesik Devletlerindeki hukuk eğitimine ek olarak, Büromuzun kurucusu Avukat Metin Serbest İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi mezunudur.New York Barosu Avukatlarından olan Metin Serbest, bugüne kadar yüzlerce müvekkili Amerikan mahkemelerinde temsil etmiş deneyimli bir hukukcudur. Yine büromuzun ekibi içerisinde yer alan Seyit A. Sahin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakultesi mezunu olup,  2002-2016 yılları arasında Turkiyenin çeşitli bölgelerinde Hakimlik, Cumhuriyet Savcılığı, Cumhuriyet Bassavcılıgı ve Anayasa Mahkemesi Raportor Hakimliği yapmış deneyimli bir hukukcudur. Büromuzun hukukcu kadrosu Türk ve Amerikan hukukunun birlikte uygulanmasını gerektiren durumlar icin gerekli deneyime ve yeterliliğe sahiptir.

 

6- Avukatım ile paylastığım bilgilerin 3. kişiler tarafindan öğrenilmesi mümkün müdür ?

Amerika Birlesik Devletlerinde yürürlükte bulunan Avukatlik Meslek Etigi kuralları çercevesinde, Büromuz ile paylaştığınız bütün bilgiler gizli tutulmakta olup, bu bilgilerin 3. kisilerle paylasıllması söz konusu değildir.

 

7- Avukatlik ücretleri nasıl belirlenmektedir ?

Amerikan Avukatlik Meslek Etiği Kurallarına ve yerleşik uygulamalara göre avukatlık ücreti davanın tür, nitelik ve kapsamına göre belirlenmektedir. Bu ücret sabit ücret veya saatlik ücret olabilceği gibi dava sonucu elde edilecek menfatin belirli bir yüzdesi üzerinden de hesaplanabilmektedir.

 

 

English

Serbest Hukuk Bürosu 2012

Metin SerbestReviewsout of 16 reviews

Designed by Deniz BOZDAS - All Rights Reserved - 2017

7.0Metin Serbest
Avvo - Rate your Lawyer. Get Free Legal Advice.
Metin SerbestReviewsout of 16 reviews
7.0Metin Serbest

Serbest Hukuk Bürosu 2012

Designed by Deniz BOZDAS - All Rights Reserved - 2017